4 składniki z domowej apteki, które uratują twoje włosy!

 

Chcesz mieć piękne, zdrowe włosy? Jasne, że tak. Tylko wydawanie fortuny na zabiegi i fryzjera nie jest fajne, a efekty nie zawsze zadowalające. A gdyby tak zafundować sobie domową kurację za grosze? Taką, która przynosi realne efekty w krótkim czasie? To jest możliwe i łatwe! Wystarczą chęci i systematyczność. Za chwilę podpowiemy, co dokładnie możesz zrobić.

 

Piękne, zadbane, zdrowe. Ale najczęściej niesforne, problematyczne, zniszczone. Włosy… Kobiety potrafią poświęcić wiele czasu i pieniędzy na poszukiwaniu cudownego specyfiku, który naprawi błędy przeszłości: farbowanie, prostownice, trwałą… Czy cudowne remedium istnieje? Nie damy wiary, póki nie sprawdzimy. A przegląd zaczniemy od… apteczki!

 

Oto cztery składniki, które pomogą włosom wrócić do formy. Niedrogie, łatwo dostępne i naturalne. To naprawdę aż takie proste?

 

#1 OLEJ MIGDAŁOWY

 

Tak! Można go kupić w każdej aptece i dobrych drogeriach. Jego cenne właściwości zawierają się przede wszystkim w nienasyconych kwasach tłuszczowych. Sporo się o nich ostatnio mówi, ale… rzeczywiście, to działa. Aby kuracja miała sens, kupmy olej zimno tłoczony i nierafinowany. Trzymajmy go w lodówce, żeby jak najmniej cennych właściwości się utleniło.

 

Czego można się spodziewać? Błyskawicznych efektów! Już po pierwszym użyciu włosy staną się bardziej miękkie i gładkie, a w ciągu dnia nie będą się „puszyć”. Brzmi jak reklama szamponu, ale działanie naturalnego olejku, który skutecznie nawilża, sprawdziły pokolenia kobiet. Czasem po prostu łatwo zapomnieć o tym, co nie krzyczy do nas ze sklepowej półki…

 

#2 KROPLE ŻOŁĄDKOWE

 

Szok? No cóż, kobiety mało co może zaskoczyć, a stare, poczciwe krople są znakomitą „wcierką” do włosów. Dzieje się tak za sprawą ziołowego składu, a więc na przykład wyciągu z ziela dziurawca, liścia mięty pieprzowej czy korzenia waleriana.

 

Efekty? Przede wszystkim wcierka sprzyja porostowi włosów. Niejedna kobieta z przerażeniem obserwuje wypadanie włosów, dlatego krople żołądkowe mogą się okazać ratunkiem!

 

Jak używać? Rozcieńczyć kilka kropel z wodą i na godzinę przez myciem włosów wmasować w skórę głowy. Stosować regularnie przynajmniej przez dwa tygodnie.

 

#3 OCET JABŁKOWY

 

To już mniejsze zaskoczenie, bo wiele pań stosuje płukankę z octem jabłkowym. Służy do zakwaszania włosów, a więc… przywracania skórze odpowiedniego pH i domykania łusek, co sprawia, że stają się gładkie i lśniące. Wystarczą 2 łyżki octu na 2 litry wody, którą należy spłukać włosy, tuż po zakończeniu mycia i pielęgnacji włosów. Zapach octu szybko wyparuje, a efekt wart jest zachodu!

 

#4 KOZIERADKA

 

Wcierka na nasion kozieradki (1 płaska łyżeczka na szklankę gorącej wody) może zdziałać wiele dobrego dla włosów. Już po jednym tygodniu stosowania włosy będą mniej wypadały, a skóra głowy nie będzie się aż tak mocno przetłuszczać.

Napar z kozieradki należy wcierać codziennie przez przynajmniej trzy tygodnie. Nasiona można kupić w każdej aptece!